RETON, spol. s r.o.

CZECH republic

Kvalita je náš cíl.

Pískování skla

Pískování skla    Pískování našich skleněných výrobků jsme zahájili v roce 2003. Podle přání zákazníků provádíme pískování firemních logotypů, textů a dalších motivů pro svatby, narozeniny a jiná výročí nebo události. Tyto služby nabízíme jak ve velkých sériích firmám, tak i jednotlivě pro běžné koncové uživatele.

   Při pískování je třeba vždy vyrobit pískovací šablonu, která je však nepřenosná a použitelná jen jednou. Šablonu z folie Sign je třeba po vyřezání na plotru nejdříve vyloupat, šablonu z folie UV vyvolat přes tiskovou matrici a posléze vypláchnout tlakovou vodou. Po nalepení se sklo přes šablonu vypískuje a šablona se strhne.

   Pískování provádíme na sklo z našeho skladu nebo na jakékoliv sklo dodané zákazníkem. Povrch skla by měl být v místech pro pískvání hladký a ne příliš tenký, jak tomu bývá často u sklenic na víno. Ideální plocha pro pískování je rovná nebo válcovitá. U kuželové plochy dochází k zaoblení rovných liníí. Pískování kulových ploch s nepatrným zaoblením je možné pískovat metodou Sign fólie. U více zaoblených ploch jedině metodou UV. V obou případech je však třeba počítat se zakřivením rovných linií.

   Cenu pískování Vám sdělíme na základě Vaší poptávky. Cena závisí na složitosti grafické přípravy, na složitosti samotné realizace pískování i na množství pískovaného skla. Přibližné rozmezí cen u nejčastějších zakázek je pak uvedeno u jednotlivých typů pískování.

   Při zasílání podkladů pro pískování je ideální zaslání loga nebo motivu v křivkách. Nejlépe v souborech typu .cdr (do verze Corel Draw X7), .eps, .ai, .pdf.
Pochopitelně jsme schopni převést Vaše logo v rastrové verzi (obrázek .jpg, .gif ap.) do křivek. Tato práce je ale pochopitelně zpoplatěna a zbytečně by navyšovala cenu Vaší zakázky. Pokud Vám logo zpracovával grafik, nepochybně jste od něj Vaše logo v křivkách obdrželi.
   Fotografie pro pískování zasílejte v co nejlepším rozlišení. Pokud fotografii předem upravíte (vymazání pozadí nebo nežádoucích prvků, ořez na požadovanou velikost či tvar), nebude třeba účtovat cenu grafických úprav a cena pískování bude nižší.
   Pískujeme také tabulové sklo do rozměru 100 x 60 cm.