RETON, spol. s r.o.

CZECH republic

Kvalita je náš cíl.

Prodej foukaného skla, lisovaného skla a pískování.

Ručně foukané sklo    FOUKANÉ SKLO - Od roku 1991 jsme se zabývali zpracováním skla. Původní sklářské práce spojené s renovacemi tv obrazovek byly později rozšířeny o výrobu užitkového a dekoračního skla z vysoce kvalitní a teplu odolné skloviny Simax pro potřeby skláren Kavalier Sázava.
   Po vzniku celosvětové krize koncem roku 2008 a tehdejšímu úpadku skláren Kavalier jsme omezili výrobu na dříve okrajovou produkci lahví a štamprlek s vnitřními skleněnými motivy pro reklamní účely, které jsme doplňovali o pískované logotypy firem nebo nápisy a texty pro různá individuální výročí a oslavy.
   Na konci roku 2015 jsme uzavřeli vlastní sklářskou dílnu. Doprodáváme naše skladové zásoby a částečně doplňujeme sklad ručně foukanými výrobky jiných sklářských dílen.
   Velkoobchodní ceník našeho zboží Vám zašleme na vyžádání.

   LISOVANÉ SKLO - Po ukončení výrobní spolupráce se sklárnami Kavalier Sázava v roce 2008 jsme rozšířili sortiment našich vlastních ručně foukaných výrobků také o sériově vyráběné lisované sklo velkých tuzemských i zahraničních skláren. Lisované sklo nemá tak rovnoměrnou strukturu skla, kvalitu povrchu a lesk jako ručně foukané výrobky. Jeho výhodou je však nižší cena.
   Zároveň provádíme pískování skla různými motivy nebo texty. Bližší informace k pískování naleznete v sekci "Pískování skla".

   PÍSKOVÁNÍ SKLA - v roce 2003 jsme rozšířili naše služby o pískování skla firemními logotypy, texty a motivy pro svatby, narozeniny a jiná výročí nebo události. Tyto služby nabízíme jak ve velkých sériích firmám, tak i jednotlivě pro běžné koncové uživatele.
   Pískování je prováděno pomocí šablon, kde jsou motivy vyřezávány do Sign folie prostřednictvím řezacího plotru.
   V roce 2014 jsme zakoupil druhou pískovačku, která nám umožňuje pískování také větších skleněných předmětů jako jsou skla do dvěří a oken. Maximální možný rozměr skla je 100 x 60 cm.
   V roce 2015 jsme rozšířili technologii pískování o speciální UV fólie. Technologie je materiálově dražší ale umožňuje pískování jemných detailů, stejně jako pískování jakýchkoliv fotografií, které převádíme do rastrového obrázku.

RETON, foukané sklo dekorace